Noore vabatahtliku tegevuspäevad

Noore vabatahtliku tegevuspäevad Oktoober – Detsember 2022 

Vabatahtliku tegevuspäevade programm toimus Tallinnas ja sisaldab nn action projecte. Need on praktilised tegevused, mis võimaldavad noortel saada konkreetset kogemust vabatahtlikust tööst. Tegevuste seas olid erinevad heategevused kogukonna ja ühiskonna jaoks see saaks olla nii hooldustöid, noortekeskustes/sotsiaalkeskustes/ lemmiklooma varjupaika abiks käimist ja mitmeid muid tegevusi, mis sõltuvad kohaliku kogukonna vajadustest. Kõik, kes soovisid päevade jooksul koos noortega või noorte ja kogukonna heaks midagi ära teha oli oodatud kaasa lüüa üritusel.

2022 aasta vabatahtliku tegevuspäevade raames toimusid järgmised tegevused:

  • Tallinna Toidupank, eestvedaja: Agnes Ojakivi – projekt  “Toidupanga abistamise päevad”
    Ülevaade: Koostöö Tallinna Toidupankaga toimub juba aastaid, mille raames noortele õpetakse vabatahtliku väärtuseid ja jagatakse praktiliseid kogemusi. 15. detsembril 2022 Tallinna noored eripiirkondadest (Lasnamäe, Mustamäe, , kesklinna ja Õismäe) kohtusid  Tallinna Toidupangas toimunud vabatahtlike aitamise päeval, et toetada abivajavat isikud toidu jagamisel ja ladu korristamisel. Ürituse üks olulisemaatest eesmärkidest oli noorte seas vabatahtlike teadmiste arendamine. Toidupanga juhataja andis tervikpildi vabatahtlikust tööst ja abivajajate abistamisest. Noored said teadma kuidas vabatahtlikke töö teostakse kodanikuühendusel ja miks see on oluline ühiskonna jaoks. Teise osana toimus praktilie tegevus, mille raames noored said võimaluse aidata Toidupangale toidu pakkimisel ja ladu korristamisel. Kokku anti üle umbes 3000 kilogrammi toiduaineid, mis läksid jagamisele kannatavatele peredele. Ürituse raames osales 25 noort.
  • Tallinna Lastekodu, eestvedaja: Critsi Sikora – projekt “Pähkli laste/noorte välikohvik ja vabatahtlikus” (Lastekodu kogukonna heaks)

  • Mustamäe avatud noortekeskus, eestvedaja: Dmitri Shpak “Vabatahtliku tegevuse toetamine ja jäädvustamine läbi noorte mediakirjaoskuse ja digipädevuste arendamise”
    https://www.facebook.com/MustamaeAvatudNoortekeskus/
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid021aGkRZJBXdxTyUXBAoXFoLuqeDjBikbiTy5B3P8AWBRawRnxXYhDm8Kenh997vrxl&id=387974914602526
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid06jwpJuBvQVW9kUx7UThWjeY8fdXzLLEb6Kb4B8gXyZSM4t6zpt4be1sHbfT8gqtwl&id=387974914602526
    https://www.instagram.com/mank_mustamae/
    https://www.instagram.com/reel/CmeOc0hh92C/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
  • Tallinna 53. Keskkool, eestvedaja: Elina Lebenštein-Shemetova – projekt “Vabatahtlikuse tegevuse teavitamiskampaania koolis ning kassi varjupaiga külastus, loomade toitlustamine/hoolitsemine ning heategevuslik aktsioon mänguasi abivajavale noorele”.


  • Tallinna Mustjõe Gümnaasium ja MTÜ EDUCA, eestvedaja: Pavel Kuznetsov – projekt “Lemmikloomade varjupaiga annetused ja noorte südame soojus”.
    Üldevaade: Projekti raames viisiime läbi mitmed tegevused mis toetasid vabatahtliku tegevuse arengut, noorte ja kogukonna lõimumist ning noorte arengut.:
    12.12 – Koolitus vabatahtliku tegevusest Mustjõe Gümnaasiumi 10.klassi õpilastele (32 osalejat),
    14.12 – osalemine heategevuse jõululaadal (58 õpilast, s.h mini- ja õpilasfirmade esindajad ja ca 300 osalejat),
    14-17.12 – annetuse kogunemine, kontakt ja kokkulepe varjupaigaga, loomatoitu ja vahendite ost (6.õpilast),
    19.12 – Varjupaikade MTÜ külastus ja ekskursioon (25 osalejat).
    Projekti jooksul arendasid õpilasted oma oskusi annetuste kaasamisega ürituste korraldamisel ja läbiviimisel, nad olid tutvunud Tallinna Varjupaikade MTÜ heategevusega. Õpilastel on suurenenud mõistmine vabatahtliku töö tähtsuse ja vajalikkuse kohta. Noored on tutvunud  vabatahtliku tegevuse põhiliste tunnustega:
    – tegevus toimub vabast tahtest, mitte kohustuslikult ega sunniviisiliselt;
    – tegija ei saa rahalist ega materiaalset tasu, kuigi võib saada palju kasu ning tänutäheks ka kingitusi;
    – tegutsetakse väljaspool oma kodu ja perekonda, kellegi teise või laiemalt ühiskonna hüvanguks.
    Сa 15 õpilast avaldasid soovi edaspidi vabatahtlikus tegevuses kaasa lüüa. Kokku osales 132 inimest
  • Kopli kogukond ja Ehte Gümnaasium, eestvedaja Anželika Kahro – proekt “Kogukonna talgus ja ühistegevused: koristused, spordipäevad ja koolitus”.
    Üldevaade: Projekt oli mitme etapiline. Esimene – koristuspäev kooliterritooriumil ja Stroomi metsas, kooliterritooriumil ehitajate poolt mullahunniku ehitamine. Teine etapp – õpilaste jõuga mullahunnikupuhastamine prügist ja kividest, et saaks turvaliselt talvel liuvaälja ehitada. Kolmas me plaanime 2023a – kevadel mulla lisada ja mullahunniku tugevdada jalgarattaste ja lauaga sõitmiseks. Osa võtsid 4.-5. ja 11.klassi gümnaasiumi õpilased ning kogukonna liikmed. Kokku üritustes võtis osa 40 inimest.

  • Tallinn Nõmme kogukonna heaks eestvedaja: Edward Semf – projekt “Põldkondade vaheline dialoog: noorte ja eakad kõik koos”.
  • Kogukonna Arengu Ühing, eestvedaja: Anna Liza Starkova – projekt “Vabatahtlikus uute teadmiste ja praktiliste tegevuste kaudu”
  • Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, eestvedaja: Artjom Raiski – projekt “Värvide mitmekesisus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis.

Ülevaade projektidest leiad siin ning mõned pildid leiab siit

______________________________

„Noore vabatahtliku tegevupäevad“ tarbeks avatakse ka projektikonkurss, mille kaudu on võimalik taotleda tegevustele rahalist toetust. Eelistatud on noorte poolt ja noorte heaks loodud tegevused. Projekti peavad olema kaasatud noor vabatahtlikud ja kohalikud vabaühendused/kogukonnad. Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechilld-estonia.org

Konkursi tingimused

Projektide toetamiseks on kavandatud kuni 3000EUR.
Ühe projekti maksimaalne toetussumma on 300 EUR.

Toetatavate tegevuste seas võivad olla oma ümbruskonna või kogukonna heaoluks ette võetud värvimistööd, koristustööd või muud ettevõtmised kas noortekeskustes, koolides või mujal. Tegevustel peab olema praktiline iseloom ja reaalne tulemus. Projekti peavad olema kaasatud vabatahtlikud. Tegevuste elluviimisaeg peab jääma ajavahemikku 01.10 – 30.12.2022 ning korraldatud Tallinnas.

Konkursi aeg 19.09.2022 kell 00:00 – 30.12.2022 kell 15:00

Projektikonkursil osalemiseks:

  • Täida projektikonkursi vorm
  • Täida projektikonkursi eelarve vorm
  • Esitage projektitaotlus õigeajaliselt digitaalselt allkirjastatud e-mailie: projekt@peacechild-estonia.org või posti teel.

Kõik vormid ja konkursi täpsem juhend on leitavad allpool:

1.Projektikonkursi juhend (PDF)

2. Taotlusvorm (Word)

3. Lisa 1. Eelarve vorm (Excel file)

4. Projekti raames tekkinud kulud Peace Child Eesti maksab otse.

Projektikonkursil puudub vanusepiirang. Konkursist võivad osa võtta ka organisatsioonid, nii avaliku sektori asutused kui mittetulundusühingud, või vabalt grupeerunud noored ja vanemad. Projekti võib esitada ka füüsiline isik.

Taotluste esitamise tähtaega 30.12.2022 kell 15.00

Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechild-estonia.org või posti teel projektimeeskonna peakontorisse Tallinnas:
MTÜ Peace Child Eesti
Võru 16-46, 13612,Tallinn

Taotlusvooru koordinaatorile Pr. Daina Arfanova  märksõnaga “Noore vabatahtliku tegevuspäevad”

Lisainfo: daina@peacechild-estonia.org ee või Tel: 53267778; 55602993

Foorumiga ja vabatahtliku tegevuspäevad 2022 läbiviimisega toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks ja tuleva noor valimiste valvurite valmimist ja kodanikuaktivisti/liidri. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja vabakonna/otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima.

Projekti “Co-management ja vabatahtliku tegevus 2022: X Noortefoorum ja noorte vabatahtliku jalajälg linnaruumis ning kogukonnas” toetavad Tallinna Kodurahu programm ja Tallinna Haridusamet.