Projektimeeskond tegi kokkuvõtted jätkusuutliku edendamise programmist “Säästlikus kui elustiil 3.0”

Uudised

III kord toimus Tallinnas Jätkusuutlikuse arengu edendamise programm “Säästlikkus kui elustiil 3.0” mille eesmärgiks oli suurenda inimeste teadlikus jätkusuutliku elustiilist, säästva arengust ja kliimamuutmisest, ringmajandusest ning muuta tarbimisharjumusi nii koolis kui kodus. Lisaks sellele edendada koostööd säästva arengu ekspertidega, Tallinna asutustega, ettevõttega ja vabaühendustega. 

Programmis oli oodatud osalema Tallinna noored ja õpilased vanuses 14-26 a. ning keskonnahariduse ja säästliku elu valdkonnas tegutsevaid spetsialistid ja panustajad.

Programmi raames teostasime jätkuvalt käitumisharjumuste käsitlemisele suunatud 20 töötoad Tallinna koolides ja noorteühendustes (aprillist – detsembrini 2024); praktilise tegevusena koostöös ettevõttega korraldasime (Oktoobris-Novembris) noorte jaoks õppegäikud tutvudes energiatootmise ja säästlikke tehnoloogiatega (UTILITAS) ning ühisveevärgi ja- kanalisatsiooni korraldamisega (Tallinna Vesi), jäätmete ümbertöötlemise protsessiga (Ragn-Sell). Praktika kaudu, edendasid noored oma võrgustikutes teadmised teemadel: taaskasutamine, energia säästlikkus, jäätmete sorteerimine ning kliimamuutuste leevendamine, kliimamuutustega kohanemine, säästev linnaliikuvus, energiatõhusus ja palju muud. Projekti viimasena üritusena oli keskonnaalane ning rohepöörele suunatud konverents Tallinnas (27.11.2024) ning lisa võimalusena ka Narvas (29.11.2024), kus noored ja hiljem spetsialistid, õpetajad ja ettevõtjad pidasid dialoogi ja arutlesid säästva arengu edendamist pidurdavad kohalikud väljakutsed ja ühiselt otsides praktilised lahendused.

  1. Algatatud ühiste tegevuste/projektide arv  noorte vahel
  2. Noorena loodud jätkusuutliku (säästliku) elustiili harjumus mis aitas tagada selle jätkumist ka edaspidises elus. 
  3. Kokku programmis võtis osa üle 795 inimest.
  4. Programmi raames oli koolitatud üle 506 noori ja korraldatud, õppevisiiti-praktikat ning keskkonnatemaatilised konverentsid.
  5. Tutvustasime kõikidele noortele nende käitumise mõjutamisele suunatud interaktiivseid harjutusi ning sõlmitasime lastega / noortega säästva arengu edendava tegevuskava(lepingud), et jätkata edendama jätkusuutlikut arengu ning toetama noortest nende käitumist/harjumist säästlikuks ja rohke sübralik rohelise lahenduste poolt.
  6. Projektiga suurendasime teadmisi, oskusi ja kogemusi säästva arengust, säästliku elustiilist ning ringmajandusega seostatud üleminekuga.
  7. Projekt panustas ühiskonna väärtuste ja hoiakute muutmistele mis oled seostatud säästva arengu edendamisega ning rohelise eluviisi propageerimisega. 
  8. Tutvustasime kõikidele noortele Tallinna rohelised võimalused, teenuste kättesaadavus ja innovatiivsed lahendused  Tallinna piirkondades.

www.peacechild-estonia.org/sustainable
Lisainfo: German Morris german@peacechild-estonia.org / tel. 55576329