Võimestab noori ja edeneb jätkusuutlikku arengut.
|
Alpha Omega lavastus
|

Alpha Omega päev

Rahvusvahelise lastekaitse päeva tähistamine: „Alpha Omega“ päev. 

MTÜ Peace Child Eesti korraldas 1. Juunil 2010 Vabaduse Väljakul nii lastele kui noortele suunatud haridusliku ja kultuurilise tegusa päeva projekti „Alpha Omega“ raames nimega „Alpha Omega“ päev.

 

Üritus toimus Rahvusvahelisel Lastekaitse Päeval, eesmärgiga tähistada antud päeva, aga ka tuua päeva sügavamat multikultuursuse väljundit, et edendada kultuuridevahelist suhtlemist ja kaasata erineva sotsiaalse ja kultuurilise taustaga lapsi ja noored ning nende vanemaid. Päeva programm toimus kahes keeles – eesti ja vene. Esinejad ja osalised olid pärit nii Tallinnast kui Ida-Virumaalt. Viidi läbi erinevad informatiivseid ja mängulisi üritusi lastele ja noortele, mis olid suunatud interaktiivsetele ja mitteformaalsetele meetoditele. Üles oli pandud lava ja telk, kus toimusid töötoad. Erinevad noorteorganisatsioonid olid kohal oma programmiga ja jagasid praktilist informatsiooni ning tutvustasid kultuuride tundmisega seotud teemasid.

 

Päevajuhid olid Vassili Golikov, Oliver Nahkur ja Maria Derloš. Päeva korraldamisel osalesid Tallinna Noorte Infokeskus, MTÜ Koosvmeste, AEGEE Tallinn, Stability Consulting OÜ, Lastekaitse Liit, Sillamäe Lastekaitse Ühing ja Peace Child International (UK). Esinesid duo „There’s People“, tantsuteater Triple Bounce“, Narva Koorikool ja noortebänd „Our Story“.

 

Projekti toetas: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet